Co kupić na narodziny dziecka do szpitala?

narodziny dziecka co kupić do szpitala

Narodziny dziecka to wielka uroczystość w każdej rodzinie. Pojawienie się na świecie małego człowieka jest wydarzeniem, do którego przygotowania trwają aż dziewięć miesięcy. Kiedy tylko maluszek pojawi się na świecie, cała rodzina i bliscy znajomi ruszają do szpitala, by go przywitać.  Wiele osób z tej okazji postanawia kupić noworodkowi i jego mamie jakiś prezent. Czasem jednak ciężko zdecydować się na coś konkretnego.

Prezent na narodziny dziecka do szpitala – czy to dobry pomysł?

Wiadomo, że miło jest powitać na świecie młodego człowieka jakimś prezentem. Powinno być to coś wyjątkowego, co może niekoniecznie sprawi radość maluchowi, który jeszcze niezbyt wiele rozumie, ale jego mamie. Warto jednak poważnie zastanowić się nad terminem wręczenia prezentu. Wszelkie okoliczności związane z porodem są dla młodej mamy stresujące. Kobiety, które rodzą pierwsze dziecko często nie wiedzą, co zabrać ze sobą do szpitala i pakują masę niepotrzebnych przedmiotów, które zawalają miejsce w sali. Dlatego właśnie nie warto znosić do szpitala zabawek, gadżetów, czy ubranek dla maluszka. Nie ma co dokładać rodzicom kolejnych rzeczy, które będą musieli ciągnąć ze sobą do domu. Takie prezenty warto wręczyć dopiero, kiedy mama z dzieciątkiem zostaną wypisani i będą radośnie oczekiwali na pierwsze odwiedziny. Nie oznacza to oczywiście, że należy przychodzić do szpitala z zupełnie pustymi rękami. warto pomyśleć o czymś niewielkim, co sprawi radość.

Szukasz pomysłu na prezent na narodziny dziecka – zobacz dostępne, ręcznie robione produkty na stronie https://malafabryczka.pl/kategoria/prezenty-na-narodziny-dziecka-recznie-robione/496

Prezent na narodziny dziecka do szpitala – na co się zdecydować?

Jeżeli koniecznie chcemy zrobić jakiś prezent warto zastanowić się nad czymś symbolicznym. Niech będzie to upominek, który utrwali tę wyjątkową chwilę na długo. Ciekawym pomysłem na miłą niespodziankę może być na przykład:

  • Odcisk stópki lub dłoni

W wielu sklepach z upominkami oraz w internecie można dostać niewielkie pudełeczka z elastyczną masą, w której można odbić stópkę lub rączkę dziecka. Młodzi rodzice na pewno ucieszą się z takiego prezentu, gdyż sami często zapominają o takich drobiazgach. A taka pamiątka zaraz po urodzeniu na pewno sprawi im radość i będzie bardzo miłym gestem.

  • Balon z helem

    prezent do szpitala na narodziny dziecka

    prezent do szpitala na narodziny dziecka

To niewielki drobiazg, który wprowadzi do sali radosną atmosferę. Można zdecydować się na balon z imieniem noworodka, datą jego urodzenia lub klasycznymi napisami “It’s a boy” lub “It’s a girl”. Balonowy trend przybył do Polski z Ameryki i zdążył się już dobrze zadomowić. To naprawdę dobry pomysł na prezent, który nie będzie trudny do zabrania z porodówki.

  • Owocowy bukiet kwiatów

Zwykłe bukiety kwiatów są już dość oklepane i powoli przechodzą do lamusa. Dzidziuś i tak nie ma z nich pożytku, z kolei dla mamy to kolejna rzecz, którą musi zabrać do domu. Warto się chwilę zastanowić i pójść o krok do przodu. W ostatnim czasie prawdziwym hitem są bukiety kwiatów zrobione z owoców. Można kupić gotowe kompozycje lub spróbować zrobić je samodzielnie. Może nie będzie to prezent bezpośrednio dla dzidziusia, jednak maluch na pewno skorzysta na tym, gdy jego mama będzie się dobrze odżywiała.

  • Jednorazowy polaroid

Co prawda żyjemy w czasach, w których każdy ma smartfona z kilkoma obiektywami, robiącymi wysokiej jakości. Nie jest to jednak to samo, co uwiecznienie pierwszych chwil życia dziecka od razu na papierze. Właśnie dlatego warto pomyśleć o jednorazowym polaroidzie, dzięki któremu rodzice zrobią pierwsze zdjęcia maluszkowi i już po chwili będą mogli wkleić je do rodzinnego albumu.

Czasem jeżeli nie mamy pomysłu na to, jaki prezent może okazać się najbardziej właściwy, najlepiej podpytać o to samych rodziców. Być może jest coś , o czym zapomnieli przed narodzinami bobasa.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*