DIY do pokoju dziecka

pokój dziecka DIY

Pokój dziecka stanowi nie tylko praktyczne miejsce do zabaw, ale również nierzadko miejsce do spania. Czyli tak naprawdę to pomieszczenie w domu, którym nasza pociecha spędza naprawdę sporo czasu. Dlatego też powinno być dobrze urządzone, tak aby podobało się przede wszystkim naszemu dziecku. Obecnie nie ma żadnego problemu z zakupem dekoracji w sklepie. Ale nie zawsze jest to możliwe ze względów finansowych. Jest jednak pewien sposób, a mianowicie DIY do pokoju dziecka. Samodzielnie wykonane dekoracje, na pewno będą oryginalne, a do tego nie wydamy na nie fortuny.

Wieszak DIY za niewielkie pieniądze

Na torebkę, na plecak dziecka, na ozdoby albo wisiorek, słowem na wszystko, co chce się mieć pod ręką. Do wykonania potrzebne nam będą:

  • śruby mające podwójny gwint,
  • kołek sosnowy – do kupienia w sklepach budowlanych,
  • wiertarka,
  • ręce,
  • chęci.

Należy przyciąć kołek, wywiercić właściwej średnicy otwór, wkręcić wiertarką śrubę (zakładamy ją niczym wiertło) i już gotowe.

Samodzielnie uszyte ozdoby

Materiały możemy kupić, na przykład w sklepach internetowych, albo skorzystać ze skrawków, które mamy w domu. Warto je dobierać tak, aby miały podobną kolorystykę. Modne są ostatnimi czasy szarości i turkusy, w których często przygotowywane są całe pokoiki dla dzieci.

Rolę wypełnienia we wszelkich uszytych dekoracjach, pełnić mogą silikonowe kulki zamówione w sieci. Warto kupić ich tyle, ile jest nam dokładnie potrzebne.

Celem uszycia dekoracji wystarczy nam nitka i igła, chyba że mamy w posiadaniu maszynę, to pójdzie nam znacznie szybciej.

DIY pokój dziecka

DIY do pokoju dziecka

Ozdobne doniczki

Wystarczą specjalne pisaki do malowania porcelany i z parapetu będą mogły się do nas uśmiechać stwory o różnokolorowych włosach. Na porcelanowych doniczkach możemy narysować uśmiechnięte minki w różnych odsłonach. Jeżeli mamy nieco więcej czasu i chęci, możemy także narysować kolorowe zwierzątka, figury geometryczne albo też wzory ludowe. Wszystko zależy od tego, co konkretnie będzie pasować do przygotowanego przez nas pokoiku dla dziecka.

Latawce

Każdy z nas chyba pamięta puszczanie ozdobnych latawców na wietrze w dzieciństwie. Takie latawce łatwo można kupić w sklepach zabawkowych, albo na odpustach. Niemniej jednak, bez problemu przygotujemy je również samodzielnie. Wystarczą dwa patyczki, jeden trochę krótszy od drugiego. Należy złożyć je na krzyż, skleić po środku klejem do drewna. Następnie wycinamy z papieru dwa romby, tak aby pasowały wymiarami do rozstawu patyczków i przyklejamy do papieru. Jeszcze tylko ozdobny sznureczek z samodzielnie wykonanymi papierowymi kokardkami i już gotowe.

Drewniana skrzynia na zabawki

Z pewnością, zdarzyło się nam nadepnąć na klocka, który nie został schowany do worka przez nasze dziecko. Wiemy jak to boli. W takich sytuacjach, idealnie sprawdza się drewniana skrzynia, gdzie można umieścić nie tylko klocki, ale również inne zabawki. Możemy kupić gotową w sklepie z różnymi motywami, albo wykonać ją samodzielnie. Wystarczy kupić gotową skrzynię drewnianą, albo zrobić ją od podstaw. Samodzielnie wykonane zdobienia, będą zdecydowanym atutem. Dobrze jest również przymocować do takiej skrzyni kółeczka, co ułatwi późniejsze jej przemieszczanie.

Girlanda

Girlanda do pokoju dziecięcego to kolejny pomysł DIY na ozdobę do tego pomieszczenia. Nie ma tutaj żadnych wytycznych. To, co będzie wisiało na ozdobnym sznureczku, zależy od naszej wyobraźni i kreatywności. Mogą to być na przykład uszyte z kawałków materiałów gwiazdki, serduszka, albo imię naszego dziecka. Jeśli nie mamy zbyt dużo czasu, wystarczy owe ozdoby wyciąć z kolorowego papieru i przymocować do sznureczka. Taka ozdoba będzie idealnie się prezentowała nad łóżeczkiem naszej pociechy.

Samodzielnie wykonane maskotki

W tym przypadku przydadzą się nam również skrawki materiałów. Wzorów do wycinania warto poszukać w internecie. Jest tam ich naprawdę sporo. Wystarczy wydrukować je, wyciąć, następnie przyłożyć do materiału, przypiąć szpilkami i dociąć materiał. Później pozostaje już tylko zszycie ze sobą skrawków na lewej stronie, pozostawienie niewielkiego otworu, przewleczenie na prawą stronę i wypełnienie watą.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*