Dodatki do pokoju dziewczynki – inspiracje

pokój dziewczynki

Zastanawiasz się nad wystrojem nowo wyremontowanego pokoju, a Twoja córeczka zawsze marzyła o atrakcyjnym wnętrzu? Dekorowanie sypialni to praktycznie rytuał przejścia dla każdej młodej osoby, a dla dziewczynki to wspaniała okazja, aby wyrazić swój indywidualny styl i zmieniające się zainteresowania. Jeśli szukasz pomysłów na wyjątkową zmianę to koniecznie zobacz naszą listę przykładów

Jakie dodatki do pokoju dziewczynki powinny się znaleźć na ścianach?

Kiedy byłam nastolatką, „dekorowałam” ściany wydrukowanymi zdjęciami moich przyjaciół i stronami, które wycinałam z czasopism i magazynów oraz mocowałam je wszystkie do ściany taśmą klejącą lub pinezkami. Jak można się domyślić, rodzice nie byli z tego zbyt zadowoleni. Dziś na szczęście mamy wynalazki takie jak samoprzylepna masa mocująca, dzięki której bez uszkodzenia powierzchni dziecko będzie mogło wieszać na ścianach co mu się tylko podoba. Powieś na ścianie kilka obrazów z wyjątkowymi wzorami. W dobie internetu masz do wyboru miriady wzorów i stylów. Możesz też oprawić plakaty w antyramę. Innym pomysłem są specjalne lampki ozdobne lub zawieszenie na sznurku pamiątkowych polaroidów. Na suficie niech natomiast zawiśnie unikalny żyrandol. Nie ma nic lepszego, aby zaakcentować styl Twojego pomieszczenia.

pokój dziewczynki inspircje

pokój dziewczynki inspircje

Jak dodatki do pokoju dziewczynki dobrać w sypialni?

Łóżko to bardzo ważny element dziecięcego pokoju, jest pierwszą rzeczą, która przy wejściu rzuca się w nasze oczy. Zainwestuj więc w ładną narzutkę i kilka niepowtarzalnych poduszek. Będą idealnym dopełnieniem wnętrza, a zarazem funkcjonalnymi przedmiotami. A jeśli dodać do tego coś oryginalnego, to doskonałym wyborem będzie wiszący baldachim. Oddzieli on przestrzeń bawialną od sypialnianej i będzie efektownym akcesorium w pokoju córki. Z takim elementem może poczuć się jak prawdziwa królewna! Do tego jeszcze budzik w kształcie postaci z bajki i już okolice sypialni wyglądają na kompletne i niepowtarzalne.

Jakie dodatki do pokoju dziewczynki umieścić na biurku?

Na biurku dziewczynki powinny się znajdować wszystkie potrzebne do nauki rzeczy. Ale kto powiedział, że mają one wyglądać nudno? Zainwestuj w ładną lampkę, którą córka wybierze sama, a na biurku umieść kolorowe organizery i kartki samoprzylepne. W sklepach papierniczych aż roi się od ozdobnych produktów. Przejdźcie się razem do sklepu i wybierzcie najlepsze. Nad biurkiem dziecka umieść tablicę korkową. Dzięki niej będzie mogła wszystkie ważne rzeczy mieć w zasięgu wzroku. Obok stołu niech stanie mały kosz na śmieci, te również znajdziesz w wersji dla młodzieży

Jakie dodatki do pokoju dziewczynki kupić do części bawialnej?

Każde dziecko powinno mieć też swoją część bawialną. W zależności od wieku znajdą się w niej różne rzeczy. Jeżeli Twoja córka jest trochę starsza, to możesz jej kupić toaletkę. Będzie się przy niej mogła malować i ustawić na niej wszystkie niezbędne do tego rzeczy. Do pokoju młodszej dziewczynki warto jest wstawić pudełka na zabawki, dzięki nim zachowa porządek, a Ty zaoszczędzisz miejsce. Na podłodze centralnym elementem będzie dywan, który warto jest wybrać zarówno pod kątem wizualnym, jak i wygody użytkowania. Wszakże wiele rzeczy młodsi robią na ziemi.

 

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*