Jak samemu zrobić meble do pokoju dziecięcego?

meble do pokoju dziecięcego

Meble do pokoju dziecięcego, które dostępne są w sklepach, nie zawsze odpowiadają naszym wyobrażeniom. Ponadto często są bardzo drogie i mogłyby w związku z tym znacząco nadszarpnąć nasz budżet domowy. Niemniej jednak, nie musimy się obawiać, bowiem meble do pokoju dziecięcego możemy zrobić zupełnie samodzielnie i to niewielkim kosztem. Dzięki temu mamy szansę na stworzenie bajecznej i taniej aranżacji.  

Jak niewielkim kosztem urządzić pokój dla dziecka?

Designerskie mebelki przygotowane w modnym ostatnimi czasy stylu skandynawskim, dekoracje niczym z ekskluzywnego wnętrzarskiego katalogu i to wszystko niewielkim kosztem. Jak to w ogóle jest możliwe? Nie jest to wcale tak trudne zadanie, jak mogłoby się wydawać – z pomocą przyjdą nam samodzielnie wykonane mebelki do pokoju dziecięcego, autorskie dekoracje i nieco kreatywności. Wcale nie musimy wybierać nazbyt kosztownego wyposażenia, żeby móc urządzić pokoik dla dziecka niczym z bajki i postaramy się to w dalszej części tekstu udowodnić. Pokój dziecięcy możemy urządzić z pomocą inspiracji znalezionych w internecie, albo też opisanych w tym tekście. A co w tym najlepsze – do pracy możemy przystąpić z własnym dzieckiem, zlecając mu łatwe zadania. To do dzieła!

Mini kuchnia dla dzieci wykonana samodzielnie

Kuchnię dla dziecka możemy wykonać tanim kosztem, przerabiając już obecną w domu niewielką szafeczkę nocną. To o wiele mniejszy wydatek, aniżeli kuchnia nabyta w sklepie z artykułami dziecięcymi. Wystarczy wspomnianą szafeczkę przemalować, tworząc na niej palniki na blacie i piekarnik na drzwiczkach szafki. Szufladka posłuży jako schowek na akcesoria do gotowania.

Stoliczek z palet

meble do pokoju dziecięcego inspiracje

meble do pokoju dziecięcego – onspiracje

Własnej roboty mebelki dla dzieci? Czemu nie? Tym bardziej, iż te przygotowane z palet są niedrogie i niezbyt trudne w wykonaniu. Być może zrobienie biurka czy łóżka nie jest polecane (biorąc pod uwagę względy ergonomiczne), jednakże stolik do rysowania czy zabawy, jak najbardziej. Ta naprawdę nierzadko, wszystko sprowadza się do dokładnego oszlifowania i pomalowania palety, jak i zamontowania pod nią kółeczek.

Szablony malarskie

Szablony malarskie są tanią, a ponadto dziecinnie prostą metodą na tworzenie bajkowego, magicznego klimatu w pokoiku dla dziecka. Można je wykorzystać nie tylko do ozdobienia ściany, ale także do odnowienia mebli. Po tym jak wyszlifujemy je i pomalujemy na nowo, wystarczy przyłożyć dowolnie wybrany szablon, później parę ruchów z użyciem pędzla i już gotowe. A wybór dostępnych szablonów, jest naprawdę spory. Z ich użyciem możemy stworzyć kotki, pieski, motywy marynarskie czy samochodziki. Najlepszym wyjściem będzie znalezienie tematycznego zestawu szablonów, żeby całość była odpowiednio urozmaicona.

Odnawianie mebli farbą kredową

Nie każdego stać na zakup nowych mebli do pokoju dziecięcego. Nie każdy ma również talent, czas i chęci do zrobienia nowych mebelków zupełnie od zera. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku, będzie odnowienie już istniejących mebelków, albo tych które kupimy na wyprzedaży. Można to zrobić z użyciem farby kredowej. Jest to rodzaj farby, która po wyschnięciu wygląda niczym kreda. Ostatnimi czasy to bardzo modne rozwiązanie. Wystarczy przygotować meble, ścierając ich powierzchnię z użyciem papieru ściernego i pokryć farbą. Najlepiej, aby były to dwie warstwy nakładane w odstępach czasowych. Pamiętajmy także, aby na wyschnięta farbę nałożyć lakier zabezpieczający, koniecznie matowy, aby wszystko do siebie pasowało.

Półki na książki wykonane ze skrzynek po owocach

Półki wykonane ze skrzynek po owocach, to bardzo uniwersalny pomysł. Możemy kupić zarówno te nowe, jak i wykorzystać używane. W zasadzie, nie ma tutaj różnicy, ponieważ i tak będziemy je malować. Możemy pomalować je białą bejcą, której koszt zakupu to zaledwie kilka złotych, albo też kolorową farbą z przeznaczeniem do drewna (różową, pomarańczową, niebieską – jaką dziecko sobie właściwie wymarzy). W takich półeczkach możliwie jest przechowywanie zabawek czy też książek.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*