Jak uszyć czapkę z polaru dla dziecka?

czapka z polaru dla dziecka

Nie da się ukryć, że jak co roku wielkimi krokami zbliżają się coraz to chłodniejsze dni. Mimo, że wielką niewiadomą jest, czy podczas tego okresu spadnie śnieg, pewnym jest, że temperatury nie będą za wysokie. W związku z tym trzeba być przygotowanym na mrozy i zabezpieczyć siebie i nasze pociechy w odpowiedni ubiór. Jednym z podstawowych elementów zimowego stroju jest odpowiednia, ciepła czapka. W tym artykule podpowiemy Ci, jak własnoręcznie zrobić czapkę z polaru dla dziecka – jest ekologiczna, modna, ciepła, a co najważniejsze – jej wykonanie nie zajmie Ci więcej niż 20 minut!

Jak uszyć czapkę  z polaru dla dziecka – materiały

Do uszycia czapki z polaru dla dziecka będę Ci potrzebne ;

– stara polarowa bluza, lub materiał z polaru

– linijka, ekierka

– ostre (najlepiej krawieckie) nożyczki

– szpilki do unieruchomienia materiału

– nitka i igła lub maszyna do szycia

szycie czapki z polaru dla dziecka

Szycie czapki z polaru dla dziecka

Jak uszyć czapkę z polaru dla dziecka – krok po kroku

Mając przygotowane wszystkie niezbędne rzeczy potrzebne do uszycia czapki z polaru dla dziecka, możesz przystąpić do pracy, kierując się następującymi krokami ;

1. Z tyłu bluzy (lub materiału polarowego) narysuj kredą prostokąt, a następnie go wytnij. Podstawa jego (szerokość) powinna być taka jak obwód naszej “wybranej” głowy +0,5 – 1 cm, a długość dowolna.

Np.  53cm+1 cm (obwód głowy)

20 cm (długość, wysokość czapki)

2. Po wycięciu prostokąta złóż go na pół, a następnie ponownie na pół w tę samą stronę.

3. Na górze złożonego prostokąta narysuj kredą szpic. Wybór jego wysokości i kształtu (bardziej kanciasty, czy zaokrąglony) należy do Ciebie.

4. Teraz wyciągnij szpilki. Zepnij nimi materiał w celu jego unieruchomienia, a następnie wytnij prawe i lewe ramię trójkąta.

5. Po wycięciu odpowiedniego kształtu rozłóż prostokąt lewą stroną do góry. Złap lewą krawędź czwartego trójkąta i złącz go z prawą krawędzią trzeciego. Teraz ponownie użyj szpilek i za pomocą maszyny do szycia wybranym zygzakiem złącz te dwie warstwy zachowując odstęp ok. 0,5 cm. <strong>W tym miejscu warto zaznaczyć, byś wcześniej sprawdzić szycie na dowolnym ścinku materiału – wiadomo, że każdy materiał jest inny i wówczas należy zastosować odpowiednie techniki np. największe naprężenie nici.</strong>

Alternatywa “bezmaszynowa” : Narysuj kredą linię prostą, w tym samym odstępie (0,5 cm o krawędzi) i bardzo gęsto obszyj polar.

6. Następnym krokiem jest kolejne obszywanie trójkącików – lewą krawędź trzeciego trójkąta złącz z jego prawą krawędzią i obszyj , dokładnie jak w kroku piątym.

7. Po złączeniu ze sobą wszystkich trójkącików (cały czas szyj z lewej strony materiału), złącz szpilkami bok czapki i przeszyj go.

8. Etap szycia już za Tobą. Teraz odwróć polarową czapę na prawą stronę, wyrównaj boki i krawędzie. Twoja własnoręcznie zrobiona czapka z polaru dla dziecka jest już gotowa :)!

 

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*