Jak zrobić dekoracje do pokoju dziecka?

dekoracje-do-pokoju-dziecka

Pięknie ozdobiony pokój dziecka będzie wielką radością nie tylko dla malucha, ale i dla rodzica. Takie dekoracje można bez trudu wykonać ręcznie. Przyniesie to mnóstwo satysfakcji i radości, a także jedynych w swoim rodzaju ozdób o szczególnym znaczeniu.

Dekoracje do pokoju dziecka- dlaczego warto je stworzyć?

Pokój dziecka to wyjątkowe miejsce w każdym domu, zasługuje też na taką oprawę. Wyposażenie, chociaż jest bardzo ważne, nie wystarczy. To właśnie ozdoby sprawiają, że pomieszczenie nabiera odpowiedniego charakteru. Szczególnie te, które są ręcznie wykonane- z miłością.

Tworzenie akcesoriów wydaje się mieć same plusy. I tak właśnie jest. To tanie zajęcie, a materiały są łatwo dostępne- większość posiadamy w domu albo znajdziemy je w każdym większym sklepie. Do zrobienia czegoś naprawdę pięknego nie potrzeba specjalnej wiedzy ani umiejętności- wystarczą chęci i wyobraźnia. Ale najważniejsze, własnoręcznie wykonane akcesoria można dowolnie spersonalizować.

Ozdoby pomagają rozwijać wyobraźnię dziecka i są bezpieczne- w większości zrobione z miękkich materiałów.

Chociaż nic nas nie ogranicza, elementy powinny tworzyć spójną całość, np. poprzez gamę kolorystyczną.

I uwaga, tworzenie dekoracji może naprawdę wciągnąć, warto zachować umiar…albo zrobić więcej ozdób, które będziemy zmieniać!

Jak zrobić dekoracje do pokoju dziecka?

dekoracje do pokoju dziecka inspiracje

Dekoracje do pokoju dziecka inspiracje

Dekoracje do pokoju dziecka można zrobić bez użycia specjalistycznych narzędzi, korzystając z produktów, które można kupić w każdym sklepie czy pasmanterii. Nie potrzeba do tego także żadnych specjalnych umiejętności manualnych, większość jest bardzo prosta w wykonaniu.

Piękne literki z których można ułożyć imię dziecka to świetny pomysł na początek. Na kartonie, używając ołówka trzeba stworzyć wzór liter, by następnie je wyciąć. Powstałe literki pokrywamy klejem i okręcamy muliną w wybranym kolorze. Małym księżniczkom mogą się również spodobać różne ozdoby, które można do nich dołączyć (błyszczące naklejki, koraliki czy guziki). Literki można przykleić (specjalną taśmą) do każdego miejsca w pokoju.

Ponadczasową i jednocześnie piękną ozdobą może być odcisk dłoni, w dowolnej konfiguracji (samego dziecka lub razem z rodzicami). Wystarczy do tego płótno odpowiedniej wielkości i trochę farb w ulubionych kolorach. No i oczywiście cierpliwość w czasie sprzątania po stworzeniu dzieła! Gotowy obraz można powiesić na ścianie.

Ozdoby na okna też mogą zrobić niezwykłe wrażenie. Potrzebny będzie kolorowy filc oraz igła i nitka. Z filcu trzeba wyciąć wybrane kształty (np. serduszka, gwiazdki, motylki lub kółka) o preferowanej wielkości. Gotowe nabijamy na igłę w dwóch miejscach (najpierw na dole, następnie na górze) i przeciągamy na koniec sznurka. Czynność powtarzamy aż do uzyskania pożądanej długości. Następnie wieszamy na karniszu lub ramie okiennej.

Pompony są urocze, miękkie i…łatwe do zrobienia. Można wykonać je z tiulu, chociaż włóczka też będzie dobra. Na początek trzeba przygotować kawałek tektury, narysować i wyciąć półkole. Następnie na środku jedynej prostej linii wycinamy kolejne małe półkole. Tiul nawijamy delikatnie, ale stanowczo na powstałą formę (można zrobić niewielkie nacięcie w kartoniku, żeby się nie przesuwał). Do małej kulki w zupełności wystarczą dwie rolki materiału. Pod tiul (przy małym półkolu) wsuwamy sznurek lub tasiemkę. Przy użyciu ostrych nożyczek rozcinamy materiał przy zewnętrznej krawędzi półkola, a zaraz potem zaciskamy tasiemkę i wiążemy mocny węzeł. Gotowe! Tiulowy pompon można uformować w dłoniach.

To oczywiście tylko przykłady, a korzystając w prostych narzędzi i własnej wyobraźni można stworzyć prawdziwe i unikalne cuda.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*