Jak zrobić dekoracje do pokoju dziewczynki?

dekoracje do pokoju dziewczynki

Dekorowanie domu małego dziecka nie zawsze jest prostą i tanią czynnością. Wraz z przyjściem na świat córeczki, konieczne będzie nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne zagospodarowanie przestrzeni. Warto zainspirować się gotowymi propozycjami dostępnymi w sieci, aby stworzyć spójną całość. Z pomocą mogą również przyjść magazyny wnętrzarskie oraz pomysły znajomych mam. Jak udekorować pokój dla dziewczynki? Które elementy wystroju można wykonać samodzielnie?

Dlaczego warto zrobić samodzielnie dekoracje do pokoju dziewczynki?

Samodzielne wykonanie ozdób do pokoju dziecka dostarczy młodej mamie lub rodzeństwu niemałej frajdy. Własnoręcznie zrobione dekoracje przyniosą dużo satysfakcji i będą miały szczególną wartość sentymentalną. To również świetny pomysł na spędzenie wolnego popołudnia z dziećmi lub mężem. Prace twórcze uspokajają i wyciszają. Niezaprzeczalnym argumentem za robieniem własnymi rękoma dekoracji do pokoju dziecka jest czynnik ekonomiczny. Ozdoby w sklepach wnętrzarskich, nawet tych sieciowych, często są bardzo drogie. Można zaoszczędzić sporą ilość gotówki, decydując się na rękodzieło.

Lampki z piłeczek ping pongowych

Jednym z najprostszych i najbardziej efektownych dekoracji do pokoju dziecka są lampki wykonane z piłeczek ping pongowych. Do tego celu wystarczy użyć gotowych lampek choinkowych oraz piłeczek. Jeżeli chcemy uzyskać pastelowy efekt, wybierzmy lampki w różnych kolorach. Jeśli natomiast zależy nam na uzyskaniu jednolitego koloru, zdecydujmy się ma klasyczne lampki o złotym lub srebrnym świetle.

W piłeczkach zróbmy niewielkie dziury, tak aby można było włożyć poszczególną lampkę, aby nie wypadała. Dziura nie może być zbyt duża, gdyż cała konstrukcja rozpadnie się po zawieszeniu. Lampki można wieszać w dowolnym miejscu, jednakże zawieszone wokół okna robią największy efekt. Upewnijmy się wcześniej, że światło lampek jest odpowiednio stonowane przez piłeczki, gdyż zbyt mocne może przeszkadzać małemu dziecku podczas snu i powodować rozdrażnienie.

Dywanik dla dziecka

 

Dywanik należy do zdecydowanie trudniejszych rękodzieł, jednak z pewnością robi wrażenie. Do jego wykonania można użyć maty kuchennej lub starego dywanika. Wszystko zależy od rozmiarów, które chcemy osiągnąć. Następnie należy zaopatrzyć się w średniej wielkości filcowe kulki lub pomponiki. Rzeczy można kupić w każdym sklepie z pasmanterią lub w Internecie. Warto wcześniej rozplanować kolorystyczne ułożenie drobnych elementów. Następnie należy zastosować klej na gorąco, za pomocą którego przytwierdzamy pompony do maty. Trzeba się upewnić, że każdy element został trwale przymocowany. Klej powinno się odstawić do wystygnięcia na kilka godzin. Dywanik posłuży zarówno młodszemu, jak i starszemu dziecku i może stanowić idealny pomysł na prezent.

Pamiątka w obrazku

dekoracje do pokoju dziewczynki inspiracje

Dekoracje do pokoju dziewczynki inspiracje

Jednym z najpopularniejszych elementów dekoracyjnych w pokoju dla dziecka jest własnoręcznie wykonany obrazek składający się z odciśniętych dłoni całej rodziny wraz z wyraźnym zaznaczeniem daty powstania dekoracji. Jest to cudowna pamiątka, którą można wykonać w zaciszu własnego domu. Wcześniej trzeba wyposażyć się w gotową ramkę na zdjęcia. Warto, aby była większa od dłoni dorosłego człowieka. Tłem może być dekoracyjny papier w jednolitym kolorze. Niezbędne będą również farby, wystarczą szkolne plakatówki. W centralnym punkcie obrazka należy odbijać dłonie, wcześniej smarując je farbą. Najpierw powinna zostać odbita dłoń taty, później – mniejsza dłoń mamy w innym kolorze. Na koniec dłoń dziecka również w innej barwie. Całość należy odstawić do wyschnięcia. Gdy mamy pewność, że obrazek wysechł, całość można oprawić w ramkę.

 

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*