Jak zrobić skrzynię na zabawki?

skrzynia na zabawki

Skrzynie na zabawki, a tym bardziej te wykonane samodzielnie są coraz bardziej popularne. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie, jeżeli chodzi o przechowywanie zabawek i innych elementów w pokoiku dziecka. Ostatnimi czasy panuje moda na drewniane dodatki, w tym także na drewniane skrzynie na zabawki. Umożliwiają one utrzymywanie porządku, są łatwo dostępne dla naszych pociech, które nie będą zmuszone do sięgania po ulubionego pluszaka na najwyższą półkę, a ponadto stanowią efektowny i dekoracyjny element. Sporym plusem jest również to, iż możemy wybrać barwę, wymiary, jak i wykończenie przygotowanej skrzyni w zależności od naszych potrzeb i od całej aranżacji pomieszczenia.

Czy wykonanie skrzyni na zabawki będzie trudne?

Kiedy zaczniemy wykańczanie i dekorowanie pokoiku naszego maluszka, musimy wiedzieć, iż tego typu skrzynia musi się w nim koniecznie znaleźć. Jednak jak się może okazać, kupienie takiej rzeczy nie jest wcale małym wydatkiem. Dlatego warto naszą skrzynie wykonać zupełnie samodzielnie. Wykonanie takiego pojemnika na zabawki jest naprawdę dosyć łatwe i łącznie nie zabierze nam więcej, aniżeli 2 godziny. W zależności od zastosowanych surowców, koszty mogą wynieść nawet ok. 20 procent sklepowej ceny, dlatego też najlepiej będzie pobawić się samodzielnie, zaś zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na niewielkie przyjemności. Do tego dochodzi również satysfakcja z własnoręcznie, odpowiednio przeprowadzonej pracy.

Co będzie nam potrzebne do wykonania takiej skrzyni?

  • Drewniana skrzynka – możemy nabyć już gotową skrzynię przygotowaną z naturalnego drewna albo taką, którą trzeba złożyć, niemniej jednak najtańszym rozwiązaniem będzie poproszenie o nią w sklepie z warzywami albo też przeszukanie swojej piwnicy. Dobre efekty może przynieść także przetrząśnięcie strychu, gdzie można znaleźć tego typu skarby w różnorodnych rozmiarach, spośród których wybierzemy tę najbardziej nam odpowiadającą,
  • Papier ścierny do wygładzania listewek,
  • Farba lateksowa albo akrylowa w dowolnie wybranej barwie (na pomalowanie skrzyni z zewnątrz wystarczy kupić 3 testery w zielonym kolorze, zaś wnętrze można na przykład pomalować szarą farbą, która została nam choćby po przemalowaniu pokoju),
  • pędzelek, folia albo tektura do zabezpieczania podłoża,
  • wkrętarka albo wkrętak, wkręty,
  • gumowe kółeczka meblowe.
 
Jeśli chodzi o łączne koszty zakupu materiałów, to będzie to około 30 złotych.
drewniana skrzynka na zabawki wykonanie

drewniana skrzynka na zabawki wykonanie

Jak wykonać skrzynię krok po kroku?

Skrzynię należy najpierw bardzo dokładnie wyszlifować papierem ściernym, tak aby nie miała ona żadnych drzazg czy też tym bardziej ostrych kantów. Wbrew temu, co się nam może wydawać, nie będzie to takie trudne czy też pochłaniające zbyt dużo czasu zajęcie, ponieważ skrzynie przygotowuje się z miękkich typów drewna, które łatwo poddawane są działaniu ściernego papieru. Po tym, jak zostanie wygładzona powierzchnia, trzeba odpylić skrzynię szczotką, tak ażeby móc pozbyć się wszelakich paprochów i drobinek. Następnie musimy rozłożyć gazetę, tekturę albo folię, pomalować dwukrotnie skrzynię (drugą warstwę musimy nałożyć po odczekaniu minimum dwóch godzin, kiedy to pierwsza warstwa już zupełnie wyschnie. Żeby farba była lepiej zabezpieczona, najlepiej pokryć ją specjalnym lakierem, który będzie bezpieczny w użyciu dla naszych dzieci. Kiedy wszystko już dokładnie wyschnie, czyli najlepiej na drugi dzień, konieczne staje się wkręcenie kółeczek z użyciem wkrętarki. Jeśli mamy tylko czas i ochotę, możemy pokusić się o wykonanie dodatkowych zdobień.
 

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*