Jakie dodatki do pokoju chłopca wybrać

dodatki do pokoju chłoca

Pokój przygotowany dla chłopca nie może być absolutnie nudny. Prawdziwy piłkarz, strażak, czy też pirat, musi mieć przecież własne królestwo. Jak możemy sprostać takiemu wyzwaniu i jakie dekoracje i meble wybrać, żeby to miejsce w naszym domu było inne, aniżeli pozostałe? Istnieją oczywiście na to sposoby.

Pokój dla chłopca – odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni

Dla naszego dziecka będziemy w stanie zrobić praktycznie wszystko, nawet stworzyć królestwo wprost z ich marzeń. Pokój dla chłopca, będzie właśnie takim miejscem. To tam zaczynają się przygody, pierwsze zabawy i pasje – dlatego też dziecięcy pokój winien być nie tylko przytulny, ale również oryginalny.

Bez względu na płeć, maluchy będące w wieku do 3 lat nie potrzebują nazbyt wielu mebelków i ozdób we własnym pokoju. Dlatego też jeszcze na etapie oczekiwania na maluszka, warto zaaranżować przestrzeń w taki sposób, aby była ona uniwersalna i nadająca się do późniejszych metamorfoz. Pastelowe, szare i białe ściany, jak również jasne, najlepiej jednobarwne meble stanowią właśnie taką bazę dla dowolnych zmian, wówczas gdy dziecko rośnie.

Następna ważna zasada to bezpieczeństwo i ergonomia. Nie tylko mebelki dla dzieci, ale także reszta wyposażenia w pokoju – dywany, oświetlenie, jak i ich ułożenie w pokoiku muszą zostać właściwie przemyślane. Nie będzie żadną sztuką postawienie dużej meblościanki na jednej spośród ścian, zaś na przeciwnej łóżka. Znacznie lepsze rozwiązanie to oddzielenie strefy do wypoczynku i zabawy z użyciem pojedynczego mebla. Pozostałą wolną przestrzeń można wówczas zostawić na poczet przemyślanych wcześniej dekoracji, które dodadzą całości odpowiedniego charakteru.

Jakie dekoracje powinny się znaleźć w pokoju prawdziwego strażaka czy też piłkarza?

Dzieci bardzo szybko rosną, zaś dzieciństwo równie szybko przemija. Zatem warto jest uchwycić te ważne chwile, chociażby dzięki właściwej aranżacji przestrzeni w dziecięcym pokoiku. A wszystko to dzięki wykorzystaniu dekoracji, które można zawsze dowolnie zmieniać – wedle preferencji naszego dziecka.

Jednego dnia policjant, drugiego zaś sportowiec? Nie ma żadnego problemu. Dzięki wykorzystaniu obrazów, naklejek ściennych i fototapet, możemy w łatwy sposób odmieniać pokój chłopca bez wykonywania remontu. Wystarczy, iż wybierzemy właściwą tematykę albo kolorystykę – dywany, koce i poduszki, a wyczarujemy dzięki temu przestrzeń w naprawdę krótkim czasie.

Pokoik dziecięcy dla chłopca, dzięki wykorzystaniu takich sprytnych i prostych rozwiązań nigdy nie stanie się nudny. A my, jako rodzice, zamiast zbierania zabawek ze swojego salonu, będziemy próbowali dostać się do pokoju dziecka, które stanie się jego królestwem.

dodatki do pokoju chłopięcego

dodatki do pokoju chłopięcego

Jakie meble powinniśmy wybrać?

Mebelki do pokoju dziecięcego dla chłopca, winny spełniać kilka ważnych punktów: być gabarytowo mniejsze, ergonomiczne i bezpieczne, zaś wysokości dostępne dla ciągle rosnącego dziecka.

I tak, na przykład łóżeczka dla dzieci nie mogą przytłoczyć przestrzeni wielkością, zaś mając na myśli przyszłość, warto przemyśleć kwestię zakupu miejsca do spania o wymiarach 90×200 cm. Bez względu na to, czy będzie to rama łóżeczka przygotowana z drewna i mającą na środku materac lub też sofa rozkładana. Dobrze, żeby posiadało ono schowek na pościel lub na drobiazgi.

Niedaleko łóżeczka, w pokoiku dla chłopca, winna znajdować się również szafa na jego ubrania, regał z półkami i komoda z kilkoma szufladkami. Dla dziecka w wieku przedszkolnym tego typu zestaw będzie wystarczający. Kiedy jednakże, nasza pociecha będzie już musiała iść do szkoły, konieczny stanie się zakup biurka, najlepiej pasującego do reszty wystroju pomieszczenia.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*