Jakie zabawki dla rocznego dziecka

zabawki dla rocznego dziecka

W przeciwieństwie do niemowlęcia, roczne dziecko nie zainteresuje się już zwykłą grzechotką, czy też gryzakiem. W tym przypadku, konieczne stanie się zapewnienie mu takiej zabawki, która będzie stymulować wszystkie jego zmysły. Jaki prezent na pierwsze urodziny będzie najlepszy? Prezent dla rocznej pociechy to naprawdę nic trudnego!

Zabawki na roczek – stolik edukacyjny

Na pierwsze urodziny dziecka, warto kupić chociaż jedną spośród większych zabawek. Powinna mieć ona co najmniej kilka funkcji: wydawanie odgłosów zwierząt, śpiewanie czy też świecenie. Dzięki ucieszy się również, jeśli będzie mogło gdzieś ją nacisnąć i nią manipulować. Takie niewielkie edukacyjne centrum, które wygląda nierzadko niczym stolik do zabawy, z pewnością pobudzi ciekawość naszego dziecka. Dzięki nim maluch, może zacząć naukę kolorów, naśladować dźwięki, czy też zgadywać. Dobrą stroną omawianej zabawki, która ułatwia życie rodzicom, jest właśnie jej wielofunkcyjność. Niewątpliwie, można posiadać pudło przepełnione różnymi grzechotkami, grajkami i brzęczkami. Można, jednakże nie trzeba. Jeżeli nie mamy zbyt wiele wolnej przestrzeni i nie chcemy zasypać dziecka wieloma zabawkami w jednej chwili, tego typu stolik będzie stanowił naprawdę ciekawe rozwiązanie.

Trzeba obejrzeć co najmniej kilka jego typów, aby móc stwierdzić, co najbardziej zainteresuje malucha. Godne polecenia są na pewno stoliki edukacyjne z piramidą rozkładaną na kilka elementów. Dzięki temu oszczędzamy, bowiem otrzymujemy dwa w jednym. Mówiące stoliki to także jedna z ciekawostek, gdyż zachęcają dziecko do powtarzania wybranych słówek.

Sporo możliwości dają także stoliki muzyczne i interaktywne. Pamiętajmy, że tego typu zabawki mogą być wykonane nie tylko z plastiku, ale również z drewna. Drugie rozwiązanie jest z pewnością oryginalniejsze.

Warto zerknąć również na https://malafabryczka.pl/kategoria/zabawki-dla-niemowlat-handmade/220

Domek dla odkrywcy

Domki dla małych odkrywców mają wiele interakcyjnych części – sprzęty po naciśnięciu mogą wydawać charakterystyczne dźwięki, grają wesołe, łagodne melodie, lektor opowiada na przykład o tym, iż nie można otwierać obcym drzwi. Szop pracz chowa się w kominie, małpka się huśta, zaś wiewiórka wchodzi szybko na drzewo. Domek zaskakuje maluchy na każdym kroku.

Drewniane układanki

Roczek jest idealnym czasem na podarowanie dziecku pierwszych drewnianych układanek – nasza pociecha przestaje już wszystko rozrzucać i chce dopasować części układanki, skupia swoją uwagę. Trenuje przy tym motorykę małą i koncentrację.

roczne dziecko zabawki

roczne dziecko zabawki

Pchacz

Odpowiednio wyważony pchacz stanowi świetną zabawkę, pomocną w doskonaleniu umiejętności chodzenia i w nauce – sprawdzi się w roli prezenty na pierwsze urodziny, o ile dziecko nie zaczęło jeszcze chodzić. Pchacz pomoże dziecku w przemieszczaniu i da odwagę do postawienia pierwszych kroków. Później dziecko może nawet z nim biegać. Część zabawkową z pchacza możemy łatwo odpiąć. Dźwięki, które wydaje taka zabawka są naprawdę przyjemne, ponadto potrafią zainteresować dziecko i nie będą działać na nerwy nam, jako rodzicom.

Klocki gumowe

Mięciutkie klocki wykonane z gumy, sprawdza się nie tylko w przypadku rocznych dzieci. Klocki to taka zabawka, którą lubią się bawić nawet osoby dorosłe. Dają wiele możliwości. Można z nich stworzyć różne budowle, zwierzątka, w zasadzie wszystko, co tylko sobie będziemy umieli wyobrazić. To jedna spośród tych zabawek, którą można podarować maluchowi, który ma już praktycznie wszystko – istnieje spora szansa, iż właśnie gumowe klocki nie znajdują się jeszcze w jego kolekcji.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*