Pomysły na ozdoby do pokoju niemowlaka

ozdoby pokój niemowlaka

Jeżeli chcemy nadać pokoikowi swojego dziecka niepowtarzalnego charakteru warto pomyśleć o ozdobach wykonywanych samodzielnie. Dzięki temu będą one unikatowe i jedyne w swoim rodzaju. Co więcej, tworzenie tego rodzaju ozdób jest świetnym zajęciem na jesienny wieczór i każdy rodzic na pewno odnajdzie w nim prawdziwą pasję, bowiem urządzanie samodzielnie pokoju dla niemowlaka to czysta przyjemność i sama frajda, która uczy także kreatywności i doskonale rozwija, a także niesamowicie wciąga – z każdą nową ozdobą nabieramy doświadczenia w ich tworzeniu i w naszej głowie pojawia się coraz więcej pomysłów na nowe. Dzięki temu pokoik niemowlaka może wyglądać jak z bajki i stać się ulubionym miejscem rozwijającego się dziecka.

Pokój marzeń

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby dziecko czuło się bezpiecznie w swoim pokoju. Aby tak się stało, dobrym pomysłem jest takie zaaranżowanie wnętrza, aby było ono przyjazne dla dziecka. Ozdoby, które umieścimy w pokoju dziecka muszą być przede wszystkim bezpieczne – należy pamiętać, aby dekoracje nie zawierały elementów, przez które dziecku może stać się krzywda, takich jak przedmioty ostre, czy też rzeczy, które dziecko mogłoby połknąć. Tworząc ozdoby samodzielnie należy brać powyższe pod uwagę w pierwszej kolejności. Warto mieć na uwadze także materiały, z których ozdoby te zostaną wykonane. Należy sprawdzić, czy dziecko nie ma alergii na dane substancje oraz czy substancje spajające poszczególne elementy, takie jak na przykład klej nie są toksyczne. Najlepiej stawiać na takie dekoracje, które są pewne i dają gwarancję bezpieczeństwa. Dla przykładu mogą to być bardzo łatwe w wykonaniu kolorowe obrazki i plakaty, które można przymocować do ścian odpowiednio dobranymi taśmami czy też bezpiecznym klejem. Obrazki mogą przedstawiać motywy z bajek czy też ukazywać zwierzęta, rośliny lub pojedyncze literki. Plakaty mogą być w różnej kolorystyce, w zależności od aranżacji całego pokoju, jednakże warto i ją odpowiednio dostosować. W pokoju niemowlaka można zastosować pastelowe kolory, które pomogą stworzyć przestrzeń odpowiednią dla małego dziecka, miejsce przytulne i miłe dla oka. Wówczas plakaty i obrazki także mogą być w podobnej kolorystyce, ewentualnie z drobnymi elementami przyciągającymi uwagę w nieco bardziej intensywnych kolorach.

dekoracje do pokoju niemowlaka

dekoracje do pokoju niemowlaka

Zachwycające balony

Dobrym pomysłem są także zawieszane na suficie balony, ale należy pamiętać, iż nadają się one jedynie do wnętrz, które są odpowiednio wysokie. W innym przypadku tego rodzaju dekoracje mogą stanowić niebezpieczeństwo dla niemowlaka oraz dla nieco starszego dziecka. Jeżeli sufit w pokoiku jest odpowiednio wysoki balon można zawiesić z dużą łatwością i cieszyć się nie tylko jego widokiem w statycznej formie, balony te bowiem mogą się lekko poruszać przy podmuchach powietrza, co tym bardziej zachwyca i działa uspokajająco na dziecko leżące w łóżeczku, pomaga mu także zasnąć. Wykonanie takiego balonika jest bardzo proste, dlatego każdy początkujący rodzic powinien dać sobie z tym radę. Wystarczy kilka elementów, które po połączeniu mogą stworzyć razem prawdziwą magię. Niezbędny będzie papierowy pompon, wstążeczka lub sznurek, papierowe foremki do babeczek, nożyczki, taśma klejąca oraz niewielka girlanda. Na początku należy odmierzyć oraz podzielić sznurek na cztery kawałki wykorzystując do tego rozłożony pompon. Następnie końcówki zbiera się razem i wiąże supełek. Wolne końcówki sznurka należy przykleić wewnątrz foremek, co stworzy pewnego rodzaju koszyczek. Następnie sznurki wraz z koszykiem naciąga się na pompon i przyczepia na jego czubku. Gotowy balon zawiesza się przy suficie, można do niego przyczepić także ozdobną girlandę.

Dużo ciekawych ozdób do pokoju dziecka znajdziecie na https://malafabryczka.pl/kategoria/ozdoby-do-pokoju-dla-niemowlat-handmade/227

Ping pongowe lampki

Kolejnym pomysłem na ciekawe zaaranżowanie pokoju niemowlaka jest użycie piłek ping pongowych jako okrycie na nieduże lampki. Można do tego celu zastosować na przykład kolorowe lampeczki choinkowe, które nadziewa się na piłeczki. Tego rodzaju dekoracja daje bardzo subtelny efekt i podkreśla charakter wnętrza dziecięcego pokoju. Należy tylko pamiętać o tym, aby lampeczki z piłeczkami zawiesić w odpowiednim miejscu i dobrze zabezpieczyć całość, aby dekoracja nie stanowiła zagrożenia dla niemowlaka.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*